Heliex - Steam Expander

HELIEX POWER

Bu önemli markanın Türkiye temsilcisi olan VAT ENERJİ, ülkemizde buhar kullanarak verimlilik sağlama hedefindedir.

HELIEX POWER, buhar kullanan işletmeler için özel ürünler dizayn eden, BP’nin (British Petroleum) fonladığı önemli bir markadır. Akademik ve önemli Ar-Ge çalışmaları neticelerinde, teknolojik ürünler üreten HELIEX POWER, Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. HELIEX POWER dört farklı teknolojik ürüne sahiptir:

Image
Heliex Genset
Image
Heliex Steam Drive
Image
Heliex Air Comp
Image
Heliex Steam Comp
Image

Buhar Kullanan tasarruf

Heliex GenSet

Heliex GenSet, doymuş buharın basınç düşüşü neticesinde ortaya çıkan entalpi farkı ile elektrik üretimi yapan üründür. Basınç düşürme istasyonu kullanan işletmelerde, buhar basıncı ve debisine bağlı olarak farklı değerlerde elektrik üretimi gerçekleştirebilir. 70-630 kwh elektrik üretim kapasite kadar çıkabilen Heliex GenSet’in üç farklı modeli mevcuttur.

Buhar türbinlerine göre, ilk yatırım maliyeti avantajı sağlayan Heliex GenSet hakkında detaylı bilgi almak ve fizibilite çalışması yaptırmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Heliex SteamDrive

Heliex Steam Drive, buharın basınç düşüşü ile mekanik güç üreten üründür. Elektrik motoru yerine kullanılabilir. Pompa, fan, blower gibi elektrik motorları ile çalışan sistemlerde tercih edilir ve verim artışı sağlar. Basınç düşürme istasyonlarına sahip işletmeler, buharın basıncını düşürürken, Heliex Steam Drive ile aynı zamanda elektrik maliyetlerini de azaltabilirler.

Uluslararası Standartlarda Hizmet

Ücretsiz keşif fırsatını elde etmek ister misiniz?

VAT Enerji olarak enerji verimliliği alanında ihtiyaçlarınızı belirlemek için keşif ekibimizi göndermemizi istiyorsanız

şimdi iletişime geçin

Heliex AirComp

Heliex Air Comp, doymuş buharın basınç düşüşünden ortaya çıkan enerji ile basınçlı hava üreten üründür. Mevcut hava kompresörlerine göre %18 daha verimlidir. Sistemde elektrik motoru olmadığından, motora bağlı kayıplar da yoktur. İşletmelerde en pahalı enerji olan basınçlı havayı Heliex Air Comp ile daha da verimli üretebilirsiniz.

Heliex SteamComp

Heliex Steam Comp, işletmenizde var olan düşük basınçtaki buharı ya da flaş buharı basınçlandırarak, işletmede istenilen basınca getirebilmektedir. Bu sıkıştırma işlemi, vida grubu ile yapılmakta olup, elektrik enerjisi kullanılmaktadır. Heliex Steam Comp, verim değeri yüksek bir teknoloji olup ortalama üç yıl gibi bir sürede kendi maliyetini çıkarmaktadır.

Heliex Nasıl Çalışır

Bize Ulaşın!

Ücretsiz keşif talebiniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

    Image