Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir Enerji

VAT ENERJİ olarak yenilenebilir enerji çözümleriyle anahtar teslim danışmanlık ve mühendislik hizmetleri sunuyoruz.

Teknik ve mali analizlerden proje geliştirmeye, ürün tedariğinden kurulum sonrası bakım ve işletmeye kadar ihtiyacınız olan hizmetleri sizlere sunmaktayız. Böylelikle kendi enerji ihtiyaçlarınızı temiz ve yenilenebilir kaynaklardan karşılamanızı sağlıyoruz. İlk aşamada sunduğumuz fizibilite raporları, işletmenize yapılacak yenilenebilir enerji projesinin 3 boyutlu çizimleri, detaylı üretim değerleri, finansal tablolar ve yatırımın geri dönüş süresini gösteren ekonomik analizleri içermektedir.

Image

Temiz enerji sağlıklı gelecek

Uluslararası Standartlarda Hizmet

Ücretsiz keşif fırsatını elde etmek ister misiniz?

VAT Enerji olarak enerji verimliliği alanında ihtiyaçlarınızı belirlemek için keşif ekibimizi göndermemizi istiyorsanız

şimdi iletişime geçin

Güneş Enerjisi

Güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren sistemlere “Fotovoltaik Sistemler” denir. Güneş enerjisini DC (doğru akım) elektrik enerjisine çeviren ekipmanlar fotovoltaik panellerdir.

Fotovoltaik sistemlerde panellerin yanı sıra, solar çevirici ,akü, şarj regülatörü ve şalt ekipmanı bulunur. Aküler elektrik enerjisi depolamada kullanılırken, şarj regülatörleri akülerin şarj kontrolünü sağlar. Solar çeviriciler, fotovoltaik panellerde üretilen DC elektrik enerjisini AC elektrik enerjisine çevirir. Sistemdeki şalt ekipmanı, sistemin enerji üretimini, dağıtımını, kontrolünü ve güvenliğini sağlar. Fotovoltaik sistemler bir çevirici aracılığı ile elektrik şebekesine bağlanabilmekte veya üretilen elektrik enerjisi akülerde depo edilebilmektedir. Endüstriyel tesislerde ve ticari binalarda güneş enerjisi ısıtma amaçlı da kullanılabilmektedir. Güneş enerjisi prosese özgü sıcak su ihtiyaçlarının karşılanması, ısıtma sistemlerinde ve sıcak su ihtiyaç noktalarında kullanım gibi farklı kullanım alanlarında ekonomik ve çevreci bir çözüm sunmaktadır. Bu sistemler, güneş enerjisini toplayan düzlemsel kollektörler, ısınan suyun toplandığı depo ve bu iki kısım arasında bağlantıyı sağlayan yalıtımlı borular, pompa ve kontrol edici gibi sistemi tamamlayan elemanlardan oluşmaktadır. Isıtma sistemleri, güneş enerjisinden optimum fayda sağlamak amacı ile projelendirilir. Böylelikle, güneş enerjisinden faydalanılacak zamanlarda enerji üretimi gerçekleştirilir ve enerji maliyetleri azaltılmış olur. VAT ENERJİ, güneş enerjisi sistemleri konusundaki bilgi ve tecrübesi ile müşterilerine proje ve uygulama konusunda hizmet vermektedir.

Image

Güneş enerjisi ile verimli enerji

Rüzgar Enerjisi

Rüzgar enerjisi, endüstriyel tesislerin elektrik üretiminde kullandıkları önemli bir enerji kaynağıdır. Özellikle elektrik üretimi için kullanılan rüzgar türbinleri, son dönemler oldukça yaygın kullanım alanlarına sahip olmuştur.

Rüzgar türbinleri, rüzgardaki kinetik enerjiyi önce mekanik enerjiye daha sonra da elektrik enerjisine dönüştüren sistemlerdir. Bir rüzgar türbini genel olarak kule, jeneratör, hız dönüştürücüleri (dişli kutusu), elektrik-elektronik elemanlar ve pervaneden oluşur. Rüzgarın kinetik enerjisi rotorda mekanik enerjiye çevrilir. Pervane milinin devir hareketi hızlandırılarak gövdedeki jeneratöre aktarılır. Jeneratörden elde edilen elektrik enerjisi aküler vasıtasıyla depolanarak veya doğrudan alıcılara ulaştırılır. Rüzgar türbinlerinin ömrü, türbin kalitesine ve iklim özelliklerine göre değişmekle beraber ortalama 20-25 yıldır. VAT ENERJİ, rüzgar enerjisi sistemleri ile ilgili olarak, danışmanlık, yerinde keşif, analiz , proje ve uygulama, devreye alma süreçlerinde müşterilerine çözüm sunmaktadır.

Image

Rüzgar enerjisi ile verimli enerji

Bize Ulaşın!

Keşif talebiniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

    Image